Pracownia RoboCamp, najlepsza pracownia robotyki i STEAM dla szkoły podstawowej

Kup wyposażenie do szkoły z programu Laboratoria Przyszłości!
Umów się na konsultację

Przyjazna pracownia na 5 lat i dłużej

Polecamy tylko sprawdzone wyposażenie wysokiej jakości, który zapewni działanie pracowni na lata. Po co kupować sprzęt, którego nikt nie będzie używał?

Gwarancja dostawy 60%

Decydując się na rekomendowaną przez nas pracownię otrzymasz gwarancję dostawy, czyli spełnisz ważny wymóg programu Laboratoria Przyszłości.

Roboty, kamera, akcja!

Koncentrujemy się na tym, co znamy od podszewki: robotyka i sprzęt audio-video. Nasza pracownia obejmuje zajęcia interdyscyplinarne, programowanie oraz szkolne studio filmowe.

Wszystko co niezbędne

W pracowni znajdziesz też wszystkie pozycje wymagane przez program Laboratoria Przyszłości.

Najlepsza pracownia dla szkoły podstawowej

Wszechstronna, sprawdzona, kompatybilna.
Przyjazna w nauce dla ucznia i w obsłudze dla nauczyciela.
Najlepsza, bo będziesz z niej naprawdę korzystać.

Każdy projekt pracowni zawiera...

Wyposażenie podstawowe
w pełni zgodne z oficjalnymi wytycznymi MEN.
Wyposażenie dodatkowe
sprawdzone pod kątem edukacji i polecane przez ekspertów.
Materiały dydaktyczne i szkolenia
zapewnione dla nauczyciela oraz jego uczniów.

Co znajdziesz w pracowni RoboCamp?

Wszystko czego potrzebuje nowoczesna szkoła.

Roboty edukacyjne

Roboty to wspaniałe narzędzie do nauki programowania i przedmiotów STEM, oraz do rozwijania kompetencji przyszłości. Roboty wybrane przez nas są trwałe, łatwe w obsłudze i mają wielki potencjał edukacyjny. Uczniowie będą ich używać przez lata.

Materiały i szkolenia dla nauczyciela

Interaktywne instrukcje z przyjaznymi objaśnieniami będą krok po kroku prowadzić nauczyciela i uczniów przez lekcje o różnych stopniach zaawansowania. Nauczyciele mogą łatwo i wygodnie poznać tajniki robotów oraz ich programowania dzięki szkoleniom online.

Drukarka 3D i biblioteka modeli 3D

RoboCamp to też biblioteka modeli 3D. Pomożemy Ci wybrać drukarkę 3D która spełnia wszystkie wytyczne, dostarczymy modele do druku i podpowiemy jak ciekawie (i kształcąco) wykorzystać je na lekcjach z robotami.

Sprzęt audio-video

Wyposażenie audio-wideo pracowni RoboCamp pozwala na dokumentowanie osiągnięć uczniów, prowadzenie lekcji online, streamingu i stworzenie małego studio. Cały sprzęt jest ze sobą kompatybilny i działa - sami go używamy!

Czego nauczą się uczniowie?

Programowanie. Uczniowie tworzą programy w językach graficznych o różnym stopniu zaawansowania i poznają czym jest algorytm, pętla programowa, stałe i zmienne, wielowątkowość, czy testowanie i optymalizacja programów.
Matematyka. Projekty mogą wymagać badania odległości, obliczania obwodów i pól, a także wykonywania operacji na danych. Uczniowie wszystkiego uczą się w praktyce, a zdobytą wiedzę wykorzystują do rozwiązywania zadań.
Fizyka. Na działanie robota wpływa nie tylko kod – ważną rolę odgrywa świat rzeczywisty, gdzie rządzą prawa fizyki. Uczniowie dowiedzą się czym są ciężar i masa, rodzaje energii i sposoby jej pozyskiwania, czy siły grawitacji, tarcia i sprężystości.
Geografia i biologia. Nie wierzycie? Lekcje RoboCamp to wspaniałe narzędzie, z którym uczniowie odkryją Układ Słoneczny, zajrzą w oceaniczne głębiny i na sawannę, a także poznają niesamowite zwierzęta i rolę jaką odgrywają w ekosystemie.
Kreatywność. Podobnie do pędzla i płótna, programowanie pozwala na ekspresję i twórczość przy tworzeniu całej gamy dzieł: animacji, gier, obrazów interaktywnych czy prezentacji, a na zaawansowanym etapie – niezależnych programów i aplikacji.

Zobacz co polecamy

Przyjrzyj się i przysłuchaj dlaczego polecamy konkretne produkty.
Kliknij filmik i zobacz jak roboty działają w praktyce.

Robotyka i druk 3D

W ramach programu Laboratoria Przyszłości można zakupić biblioteka modeli 3D lub robotów online, czyli dostęp do platformy elearninowej RoboCamp. Nasza obudowa metodyczna pomoże Ci wykorzystać sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości zarówno na lekcjach programowania, informatyki, fizyki, jak i na kółku dla zainteresowanych.

Biblioteka modeli 3D

Baza modeli, które można pobrać, wydrukować przy pomocy drukarki 3D i wykorzystać w pracy z robotami.

Multimedialne scenariusze lekcji

Interaktywne lekcje robotyki i programowania krok po kroku to serce platformy RoboCamp. Są kompatybilne z różnymi robotami, łatwo dostępne online, a ponieważ każdy krok jest wyjaśniony, lekcje RoboCamp są też przyjazne dla nauczyciela.

Szkolenia online dla nauczycieli

Dostęp do wszystkich szkoleń w ofercie RoboCamp zarówno z robotyki i programowania, jak i z druku 3D, streamingu, czy obróbki audio-wideo.
Robotyka i druk 3D

Zobacz co zbudujesz

Pracownia RoboCamp

Stworzona przez ekspertów, polecana przez nauczycieli. Wypełnij ankietę i pobierz projekt pracowni.
Projekt pracowni obejmuje:
Wyposażenie podstawowe zgodne z programem Laboratoria Przyszłości oraz wyposażenie dodatkowe z kategorii robotyka i audio-wideo.
Dostęp do platformy elearningowej z interaktywnymi lekcjami robotyki i programowania, szkoleniami dla nauczyciela, oraz biblioteką modeli 3D.
Dokładna specyfikacja sprzętu wraz z wyceną.
Możliwość modyfkacji pracowni pod kątem budżetu.
Gwarancja dostawy 60% wyposażenia do końca roku 2021.
Projekt jest całkowicie bezpłatny.

Nasi partnerzy

Nasi partnerzy